Beslenme

Laktoz İçermeyen Bebek Mamaları

Laktoz İçermeyen Bebek Mamaları, Laktoz intoleransı yaşayan bebekler için üretilmektedir. Bebeklerde çok sık olmasa da Laktoz intoleransı görülmektedir. Bu da ebeveynleri laktoz içermeyen bebek mamalarına yönlendiriyor. HN 25 bebek maması önerileri

Laktoz intoleransı nedir?

Laktoz: inek ve keçi sütünün yanı sıra anne sütü içerisinde de bulunan bir şeker türüdür. Laktoz intoleransı ise süt ve süt ürünleri içerisindeki şekeri sindirememektir. Bu kişiler, Laktaz enzimi sağlayamazlar. Dolayısıyla bu kişilerde gaz, ishal ve mide krampları gibi problemler görülür.

Laktoz İçermeyen Bebek Mamaları

Bebeğinizde Laktoz intoleransı var ise laktoz içermeyen bebek mamaları kullanmalısınız.

  • Aptamil HN 25

  • Humana HN

Humana NH, ishal problemi yaşayan bebekler için özel olarak üretilmiştir. Laktoz intoleransı problemi bulunan bebekler için uygundur. Humana NH laktoz içermez. Yeni doğan bebeklerin kullanımı için uygundur. Humana HN 300 gr. olarak satılmaktadır. Fiyat bilgisi bulunmuyor.

Humana HN
Humana HN

Laktozu azaltılmış mamalar

Laktoz intoleransı yaşayan bebekler için laktoz içermeyen bebek mamaları kullanmak en doğrusudur. Fakat piyasa da pek fazla bu ürünler bulunamıyor. Dolayısıyla laktozu azaltılmış bebek mamaları arayışına girebiliyorsunuz. Aşağıdaki listede laktoz oranı az bebek mamaları listesi hazırladık. Aşağıdaki mamalar anti-kolik olarak bilinen yani gaz önleyici mamalardır.

  1. Bebelac Gold Nutriconfor

  2. Humana AC

  3. Evolvia AC

  4. Aptamil Conformil

  5. Bebelac Gold AC

  6. HiPP Combiotic

Bu bebek mamalarını kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı şiddetle öneriyoruz. Zira doktor kontrolünde kullanılması daha uygundur. Bunun yanı sıra doktorunuzun önerdiği bebek mamasını kullanmanızda da fayda var. Yapılan testler neticesinde Laktoz intoleransı teşhisi koyan doktorunuz, bebeğiniz için en iyi mama kararını da verecektir. Laktoz intoleransı için mama almadan önce doktorunuza danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu