3 Aylık Bebek Gelişimi

10.01.2021
127
3 Aylık Bebek Gelişimi

Anne adayları için hamilelik sürecinin en heyecanlı kısmı bebeğin kontrolleridir. Peki, 3 aylık bebek gelişimi nasıl olur?

3 aylık bebek kaç kilo olur? 3 aylık bebek kaç santimdir gibi sorular en çok merak edilen sorular. 3 aylık bebek gelişimi ile ilgili detayları veriyoruz. Gebeliğin 3.ayında sizi heyecanlandıran adımlardan biri bebeğinizin kalp atışları olacak. Çok büyük bir ihtimalle bebeğiniz 3 aylık olduğunda kalp atışlarını duyacaksınız. Bebeklerin gelişim sürecinde farklı nedenlerle boy ve kilosu değişebilir. Sağlıklı gelişim sürecinde bebeklerin 3 aylıkken boyu ve kilosu aşağıdaki gibi olacaktır.

  • 3 aylık bir bebek 6.1 cm’dir.
  • 3 aylık bebek 8 ile 14 kilo arasındadır.

3 Aylık Bebeğin Görüntüsü Nasıldır?

Gebelik sürecinde anne adayları en çok bebeğin görüntüsünü merak eder. Ay ay bebeğinizin hangi gelişimleri yaşadığını takip edebilirsiniz. Genel olarak sağlıklı bebek gelişimi, her bebekte aynı şekilde devam eder. 3 aylık bebek gelişimi detayları verilmiştir. Ultrason görüntü örnekleri için bebeğin konumu üzerinden farklı görüntülerin olabileceğini bilmelisiniz.

3 aylık bebekte el ve ayak parmakları arasındaki perdeler kalkmıştır. Parmaklar ayrıktır. Bebekte tırnakların büyümesi devam etmektedir.

Vücudun çeşitli yerlerinde ince tüyler belirlemeye başlamıştır.

Sinir sistemi bu dönemde daha da gelişir.

Sindirim sistemi, yiyecekleri bağırsaklara iten kasılmalar oluşabilir. Beraberinde 3 aylık bebek sindirim sistemi ile şekeri absorbe edebilir.

Amniyotik sıvı miktarında artış görülür. Toplam hacim artık 50 ml’dir.

3 Aylık Bebeğin Cinsiyeti Belli Olur mu? Ebeveynlerin bir an önce öğrenmek istedikleri arasında cinsiyet var. 3 aylık bebeğin cinsiyeti belli olur mu sorusu en çok sorulanlar arasında. Bebeğin cinsiyetinin belirgin hale gelmesi, üreme organlarının oluşumu ile netleşir. Bunun için uzmanlar en az 16.haftaya kadar beklemek gerektiğini söylüyor. Bu sebeple 3 aylık bir bebeğin cinsiyeti konusunda doktorlar bilgi veremiyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.