Baby Shower Nasıl Yapılır?

21.11.2020
318
Baby Shower Nasıl Yapılır?

Baby Shower nedir ve ne zaman yapılır? isimli yazımızda Baby Shower nasıl yapılır? konusunda değinmemiştik. Bu yazımızda Baby Shower organizasyonu nasıl düzenlenir ona değineceğiz.

Baby Shower yapmak için öncelikle bir plana ve arkadaşa ihtiyacınız var. Birlikte plan yapacağınız kişinin arkadaşınızın olması zorunlu değildir. Batı kültüründe Baby Shower genellikle yakın arkadaş veya kız kardeş tarafından organize edilir.

Baby Shower nasıl yapılır?

  • Organize edecek kişi belirlenir

Baby Shower düzenlerken anneye yardımcı olacak olan kişi yakın arkadaş, kız kardeş veya Baby Shower organizasyonu düzenleyen firmalar olabilir.

  • Bütçe belirlenir

Organizasyon öncesi Baby Shower düzenleyecek kişinin bütçesi kararlaştırılır.

  • Tarih belirlenir

Baby Shower organizasyonu düzenlemek isteyen anne, organizasyonun en başında partinin tarihini belirlemesi gerekir.

baby-shower-partisi

baby-shower-partisi

  • Davetliler belirlenir

Baby Shower partisini için organize edecek kişi veya firma ile birlikte davetli listesi hazırlanır.

  • Mekan belirlenir

Baby Shower organizasyonu yapacak anne adayı ve organizasyonunu üstlenen kişi, parti öncesi tüm detayları düşünerek mekan belirlemelidir.

  • Davetiye hazırlanır

Partiye en az 2 hafta kala davetli listesindeki kişilere davetiyeleri iletilir.

  • Konsept ve detaylar belirlenir

Son aşamaya gelindiğinde ise Baby Shower pastası, masası ve organizasyonun konsepti renkler dahilinde belirlenmelidir. Aynı zamanda Baby Shower organizasyonunun eğlenceli geçmesini istersen, eğlence organizatörleriyle anlaşabilir veya davetliler ile birlikte eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz.

Anne ve bebeğin sağlığı her şeyden önemli olduğu için, Baby Shower organizasyonu hazırlanırken tüm detaylar dikkatlice ve özenle belirlenmelidir. Baby Shower partisi dış mekanlarda olacak şeklindeki algı yanlıştır. Evde de Baby Shower düzenlenebilir. Asıl amaç anne ve aileye motivasyon ve yardım etmektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.