Anne

Baby Shower nedir ve ne zaman yapılır?

Günümüzde fenomen hale gelen Baby Shower nedir ve ne zaman yapılır? sorusunu sizler için yanıtladık. Baby Show nedir ve nasıl yapılır? sorusuna verdiğimiz yanıtları içeren yazımızı 5 farklı başlığa ayıracağız.

Baby Shower nedir?

Baby Shower, hamile kişinin stres atması ve maddi manevi destek alabilmesi için varsa kardeşi, yoksa en yakın arkadaşı ve arkadaşları tarafından düzenlenmektedir. Gelişen ve sürekli öğrenen bir ülke konumunda olduğumuz için eski örf ve adetlerimiz zamanla unutulmaktadır. Batı kültüründe yaygın olan Baby Shower, ülkemizde de son zamanlarda sık sık yapılmaktadır.

Baby Shower neden yapılır?

Baby Shower neden yapılır sorusu aslında “Nedir” başlığı altındaki yanıt ile hemen hemen aynıdır. Baby Shower, aileye maddi manevi destek amacı ile yapılmaktadır. Doğum öncesi düzenlenen Baby Shower, doğum yapacak annenin stresinin azalmasına ve annenin daha pozitif olmasına fayda sağlamaktadır. Türkiye’de yapılan Baby Shower organizasyonları, ev hanımlarının aylık yaptıkları ve “gün” adı verdikleri organizasyonlar birbiriyle benzeşmektedir.

baby shower kimler tarafından yapılır

Baby Shower ne zaman yapılır?

Baby Shower organizasyonu, doğumdan bir kaç ay önce yapılmaktadır. Fakat bu kişiden kişiye değişmektedir. Hamileliğin son dönemlerinde annenin sorumlulukları ve riski artacağı için doğumdan bir kaç ay önce yapılması daha sağlıklıdır. Aynı zamanda Baby Shower düzenleyen bir çok anne, bebeğinin ihtiyaçlarını yapılan yardımlar ile karşılamak istemesinden dolayı, doğumdan önce düzenlemektedir.

Baby Shower kimler tarafından yapılır?

Baby Shower, hamile annenin varsa kardeşi, yoksa en yakın arkadaşı ve arkadaşları tarafından düzenlenir. Baby Shower düzenleyecek kişi, organizasyon öncesinde katılım listesi hazırlar ve bu kişiye davetiye gönderir. Baby Shower davetlileri, anne ve bebeğe doğum öncesinde hediye veya maddi olarak yardım eder.

baby shower ne zaman yapılır

Baby Shower nerede yapılır?

Baby Shower genellikle hareket alanı kısıtlaması olmayan geniş ve ferah mekanlarda yapılmaktadır. Bu mekanlar ev, cafe, restoran veya benzeri yerler olabilir. Baby Shower yapacak kişinin organizasyon sonrasında alanın temizliği vb. gibi şeylerle uğraşmaması düşünülüyorsa, Baby Shower yaparken dış mekanlar tercih edilmelidir.

Baby Shower nedir ve ne zaman yapılır? isimli yazımızı okuyanlar, Baby Shower nasıl yapılır? ve Yenidoğan 5 tarak tavsiyesi isimli yazımızı da okuyabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı