Bebekler için en iyi reflü yatağı önerileri (2021)

22.06.2020
1.403
Bebekler için en iyi reflü yatağı önerileri (2021)

Yenidoğan bebeklerde sıklıkla görülen hastalıklardan biri olan reflü, bebek reflü yatağı ile etkisini azaltmaktadır. Mide asidinin yükselerek soluk borusuna çıkması ve geri gelmesi ile birlikte mide yanması ve ağrısı şikayetiyle bilinen reflü, her yaş grubunda görülmektedir. Reflü hastalığını önlemek ve tedavi etmek amacıyla erken yaşta kullanılan reflü yastıkları, iyileşme şansınızı katbekat arttırmaktadır. Bebekler için en iyi 5 reflü yatağı isimli makalemizde, ebeveynlerin en çok kullandığı 5 reflü yatağını özellikleri ile birlikte inceleyeceğiz.

Bebekler için en iyi 5 reflü yatağı

  • Babyjem Reflü Yatağı

Delikli sünger tasarımı ile bebeğiniz yüz üstü uyuyakalsa bile nefes alabilmektedir. Üzerinde bulundurduğu kemer ile bebeğinizi bağlayabilir ve aşağı kaymasını engelleyebilirsiniz. Babyjem reflü yatağının yan kısmı özel olarak tasarlanmıştır ve hava akışlarını daha iyi sağlayabilmesi için özel kumaş kullanılmıştır. Babyjem reflü yatağının kılıfı makinede 30 derecede yıkanabilir ve yüzde yüz pamuktan üretilmiştir. Doğumdan itibaren 1 yaşına kadar kullanılabilmektedir. Reflü yatağının içi süngerdir. Babyjem Reflü yatağının boyu 53 santim, genişliği 38 santim, yükseliği ise 9 santimdir.

babyjem reflü yatağı

  • Sevibebe reflü yatağı

12 derece eğimli şekilde tasarlanan Sevibebe bebek reflü yatağının dış kılıfı %100 pamuktan yapılmıştır. İç süngeri dantel süngerdir. Sevibebe reflü yatağının uzunluğu 60 santim, genişliği 45 santimdir. Dantel sünger, bebeğinizin yüzüstü uyuması durumunda hava almasını kolaylaştırmaktadır.

sevibebe reflü yatağı

  • e&e Antikolik reflü yatağı

Anti-kolik özelliğe sahip tek bebek reflü yatağı olan e&e bebek reflü yatağı, karın bölgesinin özel tasarımıyla, bebeğinizin gaz problemini giderir. İçerisinde bulundurduğu müzik aparatı ile bebeğinize rahatlatıcı, eğlenceli ve beyaz gürültü olmak üzere 5 farklı müzik dinletir. Müzik aparatı bebeğinize zarar vermez ve 2 adet AA pil ile çalışır. e&e bebek reflü yatağı, 12 santimlik eğime sahiptir.

e&e antikolik bebek reflü yatağı

 

  • baby plus bebek reflü yatağı

Reflüyü tedavi etmek amacıyla tasarlanmayan baby plus bebek reflü yatağı, reflü rahatsızlığının azalmasına yardımcı olmaktadır. Kanserojen madde içermeyen baby plus reflü yatağının kılıfı yüzde yüz pamuktan üretilmiştir. Ayarlanabilir yastıkları, bebeğinizin uyku güvenliğini arttırmaktadır. Ürünün boyu 66 santim, genişliği 43 santim, yüksekliği 12 santimdir.

baby plus reflü yatağı

 

  • Tripper reflü yatağı

Doğumdan itibaren 6. aya kadar kullanabilen Tripper reflü yatağı, reflüyü önlemek amacıyla tasarlanmıştır. Reflü hastalığını tedavi etmemekle birlikte ayarlanabilir yan yastıkları ile güvenli uyku sağlar. İç süngerinde hava kanalları bulunduran Tripper reflü yatağının dış süngeri %100 pamuktan üretilmiştir. Tripper reflü yatağının boyu 60 santim, genişliği 45 santimdir.

tripper reflü yatağı

 

Bebeğiniz için kullanışlı ve güvenilir reflü yatakları ve özellikleri hakkında yazdığımız yazımızı okuyanlar, Chicco Sterilizatör 2 in 1 isimli yazımızı da okuyabilir aynı zamanda satın almak isteyenler buraya tıklayıp satın alabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.