Bebeklerde Tereyağı Kullanımı

18.11.2020
1.343
Bebeklerde Tereyağı Kullanımı

Bebeklere tereyağı verilir mi? sorusuna yanıt arıyorsanız, doğru makaledesiniz. Annelerin bebekleri için doğal yiyecekler hazırlaması şu dönemde oldukça popüler ve doğru hareketlerden bir tanesidir. Çünkü doğal yiyecekler, bebeğinizin sağlıklı büyümesini ve gelişmesini sağlar. Peki yüksek kolesterol içeren tereyağı bebeklere verilebilir mi?

Dengeli kullanımda yüksek kolesterolüne aldanmamakla birlikte tereyağı oldukça faydalı bir enerji kaynağı olduğu bilinmelidir. Aynı zamanda çinko, bakır, selenyum ve bir çok sağlıklı mineralleri barındıran tereyağı, A, D, E, ve K vitaminlerini içerisinde barındırır. Bu mineral ve vitaminler, bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirir ve onun sağlıklı büyümesine yardımcı olur.

Bebeklere tereyağı ne zaman verilir?

Bebeklere tereyağı ne zaman verilir?

Bebeklere tereyağı ne zaman verilir?

Lezzetli yemeklerin en büyük kaynağı tereyağı, bebeklere 6. aydan itibaren verilebilir. Katı gıdaya geçiş ile birlikte yetişkinlere göre 1/3 oranında hazırlayacağınız gıdalara koymanız yeterli olacaktır.  Lezzetli ve sağlıklı besinler hazırlarken bebeğinizi tereyağı mucizesinden ve lezzetinden mahrum bırakmamanızda fayda var. Bebeklere tereyağı kaçıncı ayda verilir? sorusunu da böylelikle yanıtlamış olduk.

Tereyağı kullanımından önce doktorunuza danışmanızda ayrıca bir fayda var. Zira bebeğinizin tereyağına karşı alerjik bir durumu olup olmadığını öğrenmeniz hem onun sağlığı hem de sizin açınızdan yararlı olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.