C Vitamini Ciltte Ne İşe Yarar?

29.04.2021
90
C Vitamini Ciltte Ne İşe Yarar?

C vitamini cildi koruyarak, renk tonunu düzenlemektedir. Kolajen sentezi yaparak cildin yaşlanmasını geciktirici tesir yaratmaktadır. C vitamini ayrıyeten cildi güçlü bir antioksidan olduğu için, bedende antioksidan üretimine yardımcı olmaktadır. Bu da cildin renk tonunun dengelenmesine sebep olur.

C vitamini yenilen yiyeceklerden alınabildiği üzere C vitamini içeren bakım eserlerinden de cilt sıhhati için kullanılabilmektedir. Bu eserler serum formunda olabildiği üzere krem olarak bulunur. Cilt bakımı için C vitamini içeren krem ve serumlardan faydalanılması değerlidir.

Estetik operasyon düşünmeyen şahıslar ister meskende kullanabilecekleri C vitamini eserleri ile ister Trio Klinik üzere estetik merkezleri ile ameliyatsız cilt hoşluğuna kavuşabilmektedirler.

Ciltte C Vitamini Mucizesi

C Vitamini hem beden hem de cilt sıhhati için en pahalı vitaminlerin başında gelmektedir. Cildi çeşitli cilt bakımı eserleri ile destekleyebiliriz fakat aldığımız besinlerle içerden beslemek çok daha yararlı olmaktadır. Zira c vitamini içeren besinlerle doğal yoldan cilt müdafaa altına alınmış olmaktadır.

Cilt Bakımının Temel Kuralları Neler?

Cilt bakımının temel kuralları ortasında öncelikle cilt paklığı gelmektedir. Her gün cildin sistemli olarak cilt tipine uygun doğal eserlerle temizlenmesi kıymetlidir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile çok çeşitli cilt bakım eserleri ortaya çıkmıştır. Fakat bu bahiste dikkatli olunmalı cilde ziyanı olacak kimyasal eserlerden uzak durulmalıdır.

Cilt bakım eserlerini tercih ederken en kıymetli kriterlerden biri de cildin tipine uygun eser seçilmesidir. Kuru, yağlı ve karma ciltler için başka farklı bulunan eserlere dikkat edilerek seçimler yapılmalıdır.

Günümüzde cilt bakımı ile estetik müdahaleler de karıştırılmaktadır. Bu müdahalelerin daima yapılmaması değerlidir. Çeşitli iğneli ya da lazer tedavilerle cildine bakım yaptıran birçok insan bulunmaktadır. Estetik müdahaleler de de yeniden cilde belli aralıklarla müdahale edilmesine ve yanlışsız uygulamaların yapılmasına itina göstermek gerekir.

Çeşitli cilt bakım, yüz gençleştirme üzere müdahalelerin emniyetli firmalarda, uzmanlar eşliğinde yapılması gerekir. Aksi halde hem cilt hem de beden sıhhati olumsuz etkilenebilir. Trio klinik estetik merkezinde, Op Dr. Çağdaş Orman üzere bir uzmanın ellerinde bu uygulamaları rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.