Doğum Çantası Ne Zaman Ve Nasıl Hazırlanır?

25.11.2020
313
Doğum Çantası Ne Zaman Ve Nasıl Hazırlanır?

Hamilelik dönemini sona erdiren olay doğumdur ve doğum öncesi hazırlık için doğum çantası hazırlanmalıdır. Her anne adayının kafasında doğum çantasının içinde neler olmalı? sorusu yer alıyor. Hastaneye giderken yanınıza aldığınız, doğum öncesi ve sonrası gerekli olacak ürün ihtiyaçlarınızı bu çanta içerisine koymanız gerekir.

Bu yazımızda doğum çantası nedir?, doğum çantası ne zaman hazırlanmalı?, doğum çantasına neler koyulur? ve doğum çantası nasıl hazırlanır? sorularına yanıt vereceğiz.

Doğum çantası nedir?

Doğum çantası, hastaneye gitmeden önce hazırlanması gereken çantadır. İçerisinde doğum öncesi ve sonrası ihtiyacınız olacak şeyleri koymanız gerekiyor. Doğum çantası hazırlamak anneye, babaya, refakatçılara ve bebeğinize büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Doğum çantası ne zaman hazırlanmalı?

Doğum çantası, bebek anne karnında 6 veya 7. ayda iken hazırlanmalıdır. Doğum anlık bir durum olduğu için, çantanın önceden hazırlanması güzel bir tedbirdir. İçerisine bozulacak ve son kullanım tarihi yakın olan gıda vb. ihtiyaçları kontrol ederek koymanızda fayda var. Doğum çantasını doğuma en az 2 ay kala hazırlamak, doğum öncesi ve sonrası telaşınızı bir nebze indirgeyecektir.

Doğum çantasına neler koyulur?

Doğum çantasının içerisine koyulması gerekenler şunlardır;

  1. Anne için gecelik, terlik, iç çamaşırı, diş fırçası, diş macunu ve yedek kıyafetler
  2. Anne için süt saklama poşeti ve emzirme yardımcısı ürünleri
  3. Anne için sıvı tüketim ürünleri
  4. Bebek için hastane çıkışı, patikli alt, eldiven ve şapka
  5. Bebek için bebek bezi ve biberon ve emzik
  6. Bebek için kesinlikle battaniye
  7. Hastaneden çıkarken ve hastane içerisinde bebeği rahat taşımak için puset

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Gizem Sena dedi ki:

    çok güzel bir yazı olmuş kesinlikle erken doğum durumuna karşı 6 ay ortalarında hazırlanması gerek düşüncesindeyim ne olur ne olmaz 7 aydan önce hazırlıklı olmak gerekir