Emziren anneler en iyi için süt arttırıcı çaylar (2021)

11.06.2020
502
Emziren anneler en iyi için süt arttırıcı çaylar (2021)

Doğumdan itibaren bebeğiniz için en önemli şeylerden biri de anne sütüdür. İlk 6 ay anne sütünün önemi oldukça fazladır. Yeterli miktarda süt üretemeyen anneler için takviye olarak süt arttırıcı çaylar ve gıdalar üretilmektedir.

Kullanılacak olan çay veya benzeri tüketilebilen ürünler, kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalı ve incelenmelidir. Aksi taktirde bilinçsiz kullanılması, annenin ve bebeğin sağlığına ciddi derecede veya kalıcı zarar verebilir. Anne, süt arttırıcı çay içerisinde bulunan gıda ve maddelere alerjisi olup olmadığını bilmelidir.

Bir çok market ve bebek mağazalarında satılan süt arttırıcı çay ve gıdalar, doğru ve düzenli kullanımda etkili sonuç göstermektedir. Bunun yanı sıra anne sütünü arttırmanın en önemli yolu ise bol bol sıvı tüketmektir. Sütünü arttırmak isteyen annelerin hem kendi sağlığı hem de bebeğinin sağlığı için beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir.

Humana Still-Tee 

Doğumdan itibaren kullanılması uygundur. Düşük kalori içermesinin yanı sıra annenin doğumdan sonraki gaz sıkışması sorununu da gidermektedir. Humana Still-tee, içerisinde katkı maddesi bulundurmaz ve bolca C vitamini içerir

Ortalama satış fiyat: 32-40 TL arasıdır

humana-stil-tee-ozellikleri

 

Mom’s Tea Still emziren anne çayı

%100 bitkisel olarak üretilen Mom’s Tea Still emziren anne çayı, glikoz şurubu içermez. Tamamen doğal bitki karışımlarıyla harmanlanan anne çayı, emziren annelerin günlük C vitamininin %50 sini karşılar. Sadece ebebek’ler de satılmaktadır.

Ortalama satış fiyatı: 15-20 TL arasıdır

 

Hipp Natal emziren anne çayı

Hipp Natal çayı, bilindiği üzere tüm Hipp bebek devam sütleri gibi %100 organik ve bitkiseldir. Anne sütünü arttırmaya yönelik şifalı bitkiler ile harmanlanan bitki çayı, anneler tarafından oldukça fazla tüketilmektedir. Hipp Natal, gluten içermediği için çölyak hastaları tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Ortalama satış fiyatı: 30-40 TL arasıdır

hipp-natal-emziren-anne-cayi-ozellikleri

 

Lactamil karışık bitki çayı ve emziren anne sütü

Anne ve bebeklerin beslenme ihtiyaçlarında yanında olan Nutrica firmasının ürettiği Lactamil Karışık Bitki Çayı, içerisinde bulundurduğu 8 vitamin ile anne sütünün oluşumunu ve arttırımını destekler. Lactamil karışık bitçi çayı, rezene, kuşburnu, anason ve ısırgan içermektedir. Lactamil emziren anne sütü ise Demir, Kalsiyum, B, C ve D vitamininin yanı sıra Folik Asit kazandıran sütlü bir içecektir.

Ortalama satış fiyatı: 10-20 TL arasıdır

lactamil-emziren-anne-sütü-ve-cayi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.