GTOS Terapi Hangi Rahatsızlıklarda Etkili?

25.04.2021
79
GTOS Terapi Hangi Rahatsızlıklarda Etkili?

GTOS terapi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Antrenman Fizyolojisi Enstitüsü kurucularından olan DR. Çetin Gürses’in geliştirdiği bir tedavi yoludur. Bu usul ile işlevsel tıp kullanılarak birçok hastalığında tedavisinde tek seans ile tahliller getirildiği gözlemlenmektedir. Bu saatler 1-3 saat sürerken, hastanın tedavi sonucunu kısa müddette görmesi sağlanmıştır.

GTOS terapi metodunun kullanıldığı kimi hastalıklar, fibromiyalji, fıtık, bel fıtığı, siyatik, boyun fıtığı, sırt ağrısı, kireçlenme ve menüsküs yırtığıdır. Bu hastalıklar günümüzde çok yaygın olarak görülen ve farklı birçok tahlili bulunan olaylardır. GTOS tedavisi hem acısızdır hem de kısa müddette tesir gösterdiği için tercih edilir olmaya başlamıştır.

Ameliyatsız Bel Fıtığı

Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi günümüzde uygulanmaya başlamış olmak ile birlikte hala ameliyatı tercih eden doktor ve hastalar bulunur. Ameliyat haricinde hiçbir tedavinin kesin sonuç getirmediğini savunan uzmanların bilakis birçok fizik tedavi uzmanı bu görüşü reddeden tedaviler geliştirmişlerdir.


Uzman fizyoterapistlerin tercih ettiği bütüncül fizyoterapi sistemi ile bel fıtığı ve daha birçok hastalığın tedavisi mümkündür. Bakırköy fizyoterapi merkezi bu hususta uzmanlaşmış olup çeşitli fizyoterapi metotları ile hastaları kısa müddette sıhhatine kavuşturmaktadır.

Ameliyatsız bel fıtığı tedavisinde, GTOS terapi, manuel terapi üzere çeşitli tedaviler kullanılarak İstanbul fizyoterapist uzman takımları ile olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Ameliyatsız Boyun Fıtığı

Fıtık denildiğinde belden sonra en çok akla gelen ve yaygınlığı olan hastalıklardan biri de boyun fıtığıdır. Günümüzde boyun fıtığı ile ilgili de birçok farklı tedavi usulleri geliştirilmiştir. Bu sistemler kimi vakit olumlu tesir gösterse de hasta tipine nazaran tahlil getirmeyen tedavi usulleri de mevcuttur. Bu nedenle hakikat hastane ve doktorun tercih edilmesi ve hakikat teşhis koyulması çok kıymetlidir.

Boyun fıtığında da bel fıtığında olduğu üzere ilaç ve iğne üzere prosedürlerin kâfi olmadığı ve hastanın çok fazla ağrı çektiği hayat kalitesinin düştüğü durumlarda ameliyatlı prosedüre uzun yıllardır yer verilmiştir. Lakin hem hastalar hem de uzmanlar artık ameliyatsız daha pratik ve kesin tahlilli tekniklerin uygulanmasını istemektedir. Bu tekniklerin başında fizyoterapi gelmektedir. Çeşitli fizyoterapi formülleri ile boyun kaslarının güçlendirilmesi ve ağrının en aza indirilmesi amaçlanmıştır.

Uzman Fzt. Ahmet Burak SEZGİN bel ve boyun fıtığında uyguladığı birçok farklı tedavi yolu ile hastalara tahliller üretmektedir. İstanbul fizyoterapi merkezi içinde gerçekleşen bu tedaviler için öncelik muayene olmak ve hangi tedavinin size uygun olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir.

İğnesiz İlaçsız Fıtık Tedavisi

Tüm fıtık hastalıklarında ameliyatsız tedavi yolları tercih edildiği üzere artık hastalar ve uzmanlar daha az ilaç ve daha az kimyasal eserler kullanarak tedavi tekniklerinin kullanılmasını hedeflemişlerdir. Hastalar için acısız olması uzmanlar için ise doğal sistemlerin kullanılması kıymetli bir etkendir. Bu manada uzman fizyoterapist bireylerin yaptığı manuel vb. fizyoterapiler hem ilaçsız hem de rastgele bir aygıt kullanılmadan büsbütün masaj ve hareketler ile gerçekleşmektedir. Bu tedavi usulleri tıp dünyasında yankı uyandırmış ve gelecekte de kullanılmaya devam edileceği konusunda bir kuşku kalmadığı gözlemlenmiştir.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.