Hamile Destek Yastığı Nasıl Kullanılır?

Hamile Destek Yastığı Nasıl Kullanılır?

Hamile Destek Yastığı Nasıl Kullanılır? sorusu, gebeler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Hamilelik döneminde yaşanan sırt, bel, boyun ve karın ağrısı gibi ağrılardan kurtulmak için hamile destek yastıkları bulunuyor. Annenin sağlığını korumak için üretilen bu yastıklar, oldukça güvenilir ve sağlıklıdır.

Hamile destek yastıkları, 5 farklı şekilde destekli kullanılmaktadır.

 • Bel desteği
 • Boyun desteği
 • Sırt Desteği
 • Karın Desteği
 • Bacak Desteği

Bebeğin anne karnında büyümesiyle başlayan hamilelik maratonu gün geçtikçe anneler için zorlaşmakta. Bebeğin ağırlığı ile yaşanan stres ve ağrı, anneleri olumsuz etkilemekte. Dolayısıyla ağrıları ve ondan kaynaklı stresi en aza indirmek için hamile destek yastıkları kullanabilirsiniz. Doğru pozisyon alarak hem kendinizin hem de bebeğin rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Gebelikte en çok yapılan yanlışlardan bir tanesi de sırt üstü yatmaktır. Hamilelikte sırt üstü yatmak, sırt ağrılarına neden olacaktır. Bu ağrıları yaşamamak ve ondan kurtulmak için hamile destek yastığı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzmanlar, hamilelerin yan yatması gerektiğini her fırsatta vurgulamakta. Hamile Destek Yastığı Nasıl Kullanılır? sorusuna yanıt arıyorsanız, hızlı bir şekilde aşağıdaki başlıktan bu soruya yanıt bulabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Hamile destek yastığı kullanımı, hamilelerin ağrılarını ve ondan kaynaklı streslerini en aza indirir. Bel, sırt, boyun, karın ve bacak desteklerini kullanarak en doğru şekilde yan yatış pozisyonunu geçiniz. Hamilelikte yan yatmak, bebeğinizin ve sizin sağlığınızı koruyacaktır. Hamile destek yastıkları, bel ve kalça hizalamasını doğru ayarlar. Karın baskısını azaltır ve anneyi rahatlatır.

Nerede Satılır?

Hamile destek yastıkları, genellikle bebek mağazalarında ve internet üzerinde satılmaktadır. Ortalama 40 ile 200 TL arası fiyata satılmaktadır.

Önerileri

 1. Mycey hamile uyku destek yastığı – 159.90 TL
 2. Moje hamile destek yastığı – 39.90 TL
 3. Babyjem hamile uyku destek yastığı – 159.90 TL
 4. baby mom hamile destek yastığı – 89.90 TL
 5. baby mom çok fonksiyonlu hamile yastığı – 49.90 TL

Neyden yapılır?

Hamile destek yastığı genellikle içi elyaf ve %100 pamuktan yapılır.  Normal yastıklara göre daha rahat ve kolay şekil alan hamile destek yastıkları, Lif ve köpük ile de yapılmaktadır.

Hamile Destek Yastığı Nasıl Kullanılır?

Hamile Destek Yastığı Nasıl Kullanılır?

Nasıl Dikilir?

Evde hamile destek yastığı dikmek istiyorsanız, yastık kumaşı içerisine elyaf veya pamuk koyabilirsiniz.. Hamile destek yastığı dikerken boyunuza orantılı dikmenizde fayda var. Normal yastıklara nazaran biraz daha ince dikmeniz ve boy-kilo oranına göre orantılamanız gerekiyor.

Kullananlar ve yorumları

Hamile destek yastığı kullananlar ve yorumları aşağıdaki gibidir.

 • Ben inanılmaz rahat ettim. Sırtımı ve bacak aramı çok güzel destekliyor, boyun kısmı da orta sertlikte ve rahat. – Moje hamile destek yastığı

 • Yastığın kılıfı ve deseni oldukça güzel. Fakat boyun kısmındaki dolgu, yumuşak ve alçak yastık tercih ettiğim için bana sert geldi. Diğer bel ve karın desteği kısmı gayet güzel. Alınabilir. – baby mom hamile destek yastığı 

 • Günler sonra ilk defa bu kadar rahat uyudum. Kalitesi de fiyatı da çok iyi kesinlikle tavsiye ediyorum – Mycey hamile uyku destek yastığı

 • Kesinlikle alınmalı o kadar rahat ki 8 ay boyunca boşuna uykusuz kalmışım – Babyjem hamile uyku destek yastığı

 • Hamileler için mükemmel düşünülmüş harika bir ürün. Her anlamda destek sağlıyor. Boyutu çok büyük değil dolgusu çok iyi iyi ki almışım tavsiye ediyorum  – baby mom çok fonksiyonlu hamile yastığı