Japon Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

26.05.2021
110
Japon Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

Japon takvimine göre cinsiyet belirleme, çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin en merak ettiği konulardan bir tanesidir. Hamilelik dönemine girmeden önce çiftler çocuğun cinsiyetini kendi belirlemek istemekte ve bu durumda bazı geleneksel yöntemlere başvurmaktadır. Ayrıca hamilelik sürecinde de çocuğun cinsiyetinin belli olması için geçen süre zarfında yine bu geleneksel yönteme başvurulmaktadır. Japon takvimi cinsiyet belirleme konusunda uzun zamandır kendi bölgesinde yaşayan insanlarca uygulanan bir yöntemdir.

Japon Takvimine Göre Cinsiyet

Japon takvimi cinsiyet hesaplama işlemi çocuğun kız veya erkek olma ihtimalini belirlemektedir. Bu hesaplama işlemi şöyle yapılmaktadır. Hem dikey olarak hem de yatay olarak aylar yazılarak bir tablo hazırlanır. Tablo hazırlandıktan sonra şu işlemler yapılmaktadır:

  • Anne adayının doğduğu ay ile baba adayının doğduğu ayın tabloda kesiştiği nokta bulunur.
  • Çıkan rakam ile hamile kalınan ayın Japon Takvimi içerisinde isabet ettiği sütuna bakılır. Çocuğun cinsiyet ihtimalleri öğrenilir.

Japon Takvimine Göre İkiz Bebek Hesaplama

Japon takvimi ile ikiz bebek belirleme işlemi yapılmamaktadır. Bu takvim ile yalnızca cinsiyet belirlemesi yapılabilmektedir.

Japon Takvimi Ne Zaman Kullanılır

Japon takvimi kullanım zamanı hamilelik süreci öncesidir. Bu dönemde genellikle çocuğun cinsiyetini kendisi belirlemek isteyen aileler tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte hamilelik döneminin başlarında da çocuğun cinsiyeti teknolojik olarak belirlenemediği için kullanılan bir yöntemdir. Önceki dönemlerde sıklıkla kullanılan Japon takvimi cinsiyet belirleme yöntemi artık Japonya’da bile yalnızca eğlence amaçlı olarak kullanılmaktadır. Çocuğun cinsiyeti hamileliğin 12. Haftasında belirlenebilmektedir. Bu tarihten önce anne ve baba adayları çocuklarının cinsiyetini Japon takvimi kullanarak hesaplayabilmektedir.

Japon Takvimine Göre  Bebeğin Cinsiyeti Belirlenebilir Mi

Japon takviminde bebeğin cinsiyetini öğrenme tam olarak kesin sonuçlar vermese de ihtimal dahilindedir. Japon takvimi çocuğun cinsiyeti için kesin bir cevap vermemekle birlikte çocuğun cinsiyeti ile ilgili ihtimaller sunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.