Kauçuk mu silikon mu?

17.07.2020
836
Kauçuk mu silikon mu?

Kauçuk mu silikon mu? sorusu, ebeveynler tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Kauçuk ve silikon biberon ve emzik başlığı arasındaki farkları sizler için açıklayacağız. Siz de bebeğiniz için hangi başlığı kullanacağınızı düşünüyorsanız, makalemizi sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Kauçuk nedir? :

Doğal bir madde olan kauçuk, doğal olduğundan dolayı bebeğiniz için sağlıklıdır. Yeni doğan bebekler ve yeni diş çıkarmaya başlayan bebeklerin kullanımı için idealdir. Dayanıklı yapıya sahip olan kauçuk maddesi, su ile temas ettiği zaman bir süre sonra bozulma yapabilir. Suyu emme gücüne sahip olan kauçuk maddesinin su ile temasını en aza indirmelisiniz.

Silikon nedir? : 

Silikon yapay olarak Silisyum maddesinden üretilmektedir. Kauçuk ise doğaldır. Kauçuk başlıklara nazaran daha dayanıklı olan silikon başlıklar, diş ve benzeri darbelere karşı dayanıksızdır. Silikon emzik ve biberon başlığı, diş çıkarmamış bebekler için daha çok kullanılabilir.

Kauçuk mu silikon mu? 

Bu soruya yanıtı aslında yukarıdaki başlıklardan ve aşağıdaki tablodan ayırt edebiliyoruz. Diş çıkarmamış bebekler için silikon, diş çıkarmaya başlayan ve çıkaran bebekler için kauçuk emzik ve biberon kullanımı daha doğru oluyor diyebiliriz.

 

Kauçuk ile silikon emzik farkı

Kauçuk ile silikon emzik farkı

Kauçuk İle Silikon Arasındaki Farklar

Kauçuk ile silikon emzik farkı. Kauçuk ile silikon emzik ve biberon başlığı arasındaki farklar aşağıdaki gibidir:

SİLİKON KAUÇUK
Su emilimi azdır. Su emilimi fazladır.
Dişi çıkan ve çıkaran bebekler için dayanıksızdır. Dişi çıkan ve çıkaran bebekler için dayanıklıdır.
Silisyum maddesinden yapay üretilir. Doğaldır.
Yeni doğan için uygundur. Yeni doğan için uygundur.
Kauçuğa göre serttir. Silikona göre yumuşaktır.
Emzik ve biberon başlığı bulunmaktadır. Emzik ve biberon başlığı bulunmaktadır.

 

Kauçuk mu silikon mu? diye kafanızda soru işaretlerini giderebilmeniz için yine de doktorunuza danışabilirsiniz. Fakat 2019 yılı içerisinde 0-6 ay kauçuk emzikler, silikon emziklere nazaran daha fazla satılmıştır.

Kaynak: Hepsiburada, n11, gittigidiyor.

Kiraz uçlu emzikler, anne göğüs ucuna en çok benzeyen en çok uç tipidir. 0-1 yaş arası bebekler için kiraz uç emziklerin kullanımı daha uygundur. Çünkü kiraz uçlu emzikler, 1 yaşından büyük bebeklere genellikle damağa baskı yapar. Bu da diş ve damak bozukluklarına sebep olur. 1 ile 3 yaş arasındaki bebekler için damaklı uç emzikler kullanabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.