Prematüre Bebekler Kaç Numara Bebek Bezi Kullanır?

26.05.2020
179
Prematüre Bebekler Kaç Numara Bebek Bezi Kullanır?

Prematüre bebekler kaç numara bebek bezi kullanır? diye merak ediyorsanız, bu sorunuza aşağıda yanıt bulacaksınız. 38 ile 41. hafta arası yapılan doğumlar, normal doğum olarak karşılanmaktadır. 37. haftadan önce doğum yapılır ise bebek Prematüre olarak doğar. Peki Prematüre Bebekler Kaç Numara Bebek Bezi Kullanır?

Prematüre Nedir?

“Prematüre Nedir?” sorusuna 37. haftadan önce dünyaya gelen bebekler için kullanılan bir terim desek yanlış olmaz.

En Çok Görülen Hastalıklar

Prematüre bebeklerin normal doğan bebeklere karşın riskleri oldukça fazladır. Prematüre bebeklerde en çok görülen hastalıklar şöyledir;

  • Beyin Kanaması
  • Kalp Yetmezliği
  • Görme ve Duyma Problemi
  • Geç Diş Çıkarma
  • Kronik Hastalıklar ( astım gibi )
  • Zayıf Bağışıklık Sistemi
  • Solunum Problemi

gibi gibi bir çok hastalık, prematüre bebeklerde görülmektedir. Prematüre Bebekler Kaç Numara Bebek Bezi Kullanır? sorusuna yanıtı aşağıda bulabilirsiniz. Prematüre doğumu engellemek için Servikal serklaj ve Progesteron takviyeleri yapılabilir. 3 farklı Prematüre derecesi bulunmaktadır. Bu dereceler sırasıyla Erken Preterm: 24-32 hafta arası doğum, Orta Preterm: 32-34 hafta arası doğum ve Geç Preterm: 34-36 hafta arası doğumdur.

Prematüre Bebekler Kaç Numara Bebek Bezi Kullanır?
Prematüre Bebekler Kaç Numara Bebek Bezi Kullanır?

Kaç Numara Bebek Bezi Kullanır?

Prematüre Bebekler Kaç Numara Bebek Bezi Kullanır? sorusu, prematüre bebek dünyaya getiren ebeveynler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Prematüre bebekler için bebek bezi numarası 0+ olmalıdır. Bir çok bebek bezi üreticisi 1 ve 2 numara bebek bezini normal doğan bebekler için üretmektedir. Dolayısıyla Prematüre bebekler için 1 numara bebek bezleri uygun değildir. Prematüre Bebekler Kaç Numara Bebek Bezi Kullanır? sorusuna kısaca; 0+ numara bebek bezi yanıtını verebiliriz. Prematüre bebek bezleri, yenidoğan bebekler bezlerine göre daha küçüktür. Prematüre doğum seviyesine göre bu bezleri büyüklüğü farklılık gösterebilir.

Prematüre Bebekler Kaç Numara Bebek Bezi Kullanır? sorusu böylelikle aklınızda soru işareti olarak kalmayacaktır. Bebek bezini almadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Prematüre bebek bezi ne zamana kadar kullanılır?” sorusuna ise kısaca; 41-43. haftadan sonra yanıtını verebiliriz. Fakat 1 numara yenidoğan bebek bezine geçmeden önce doktorunuzun yönlendirmesine göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Prematüre Bebekler Kaç Numara Bebek Bezi Kullanır? ve Prematüre Bebek Nedir? sorusunu yanıtladık. En çok satılan prematüre bebek bezi Prima‘dır. Satın almak için buraya tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.