Rus Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

22.05.2021
128
Rus Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

Rus takvimine göre cinsiyet hesaplama yöntemi, her ne kadar teknolojik imkanlar artsa da teknolojinin kullanılması için beklenilen süre sebebiyle anne ve baba adayları tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Rus takvimine göre cinsiyet hesaplama yöntemibilimsel dayanağı bulunan bir yöntem değildir. Bu teknikte daha çok bu yöntemle ilgilenmiş kişilerin tecrübelerinden faydalanılmaktadır. Çin takvimi gibi Rus takvimi de ultrason için gerekli olan 16 hafta bekleme süresine gerek duymadan cinsiyet tahmininde bulunmaktadır.

Rus Takvimi Cinsiyet Belirleme

Rus takvimine göre cinsiyet belirleme yöntemi için anne ve baba adaylarından bazı bilgiler talep edilmektedir. Rus takvimi cinsiyet belirleme yöntemi için istenen bilgiler ise şunlardır:

  • Anne adayının yaşı
  • Baba adayının yaşı
  • Annenin son adet dönemi

Rus Takvimi İle Çin Takvimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Rus cinsiyet belirleme takvimi ile Çin cinsiyet belirleme takvimi arasındaki farklar hem kullanılan bilgiler hem de elde edilen sonuçlarda kendini belli etmektedir. Buna göre Rus ve Çin cinsiyet belirleme takvimlerinde istenen bilgiler arasındaki farklar şunlardır:

  • Rus takvimindeanne ve baba adayının yaşları istenmektedir. Çin takviminde ise sadece anne adayının yaşı istenmektedir.
  • Çin takviminde annenin hamile kaldığı ay istenmektedir. Rus takviminde ise annenin son adet dönemi istenmektedir.

Rus ve Çin cinsiyet belirleme takvimlerinin bir diğer farkı ise adet günlerinin değişmesinden dolayı çıkan sonuçların da değişkenlik göstermesidir.

Rus Takvimi Ne Zaman Kullanılır

Rus takvimi kullanım zamanı anne ve baba adaylarının isteklerine göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle teknolojik olarak cinsiyet hesaplama için geçmesi gereken süre zarfında Rus takvimi kullanılmaktadır.

Rus Takvimine Göre Cinsiyet Belirlenebilir Mi?

Rus takvimi cinsiyet belirleme işleminde doğruluk oranı bilimsel bir temele dayanmadığı için çok da yüksek olmamaktadır. Rus takvimi teknolojinin gelişmediği dönemlerde kullanılmıştır ve o dönemde yaşayan insanların tecrübelerine dayanmaktadır. Bilimsel bir temeli olmasa da Rus takvimi genellikle eğlence amaçlı olarak günümüzde de tercih edilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.