Araç ve Gereç

Travel Sistem Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Travel Sistem Bebek Arabası Almayı Düşünen Ebeveynler, Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Travel Sistem Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? sorusu, bir çok ebeveyn tarafından sorulmaktadır. Bu sorunun yanıtını ve Travel Sistem Bebek Arabaları hakkındaki tüm soruları yanıtlayacağız. Günümüzde travel sistem bebek arabaları oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Büyük, dayanıklı ve gösterişli olması, bu bebek arabası modelini ön plana çıkarmaktadır.

Travel sistem bebek arabası almadan önce dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir? sorusuna aşağıdaki başlıklardan tek tek ulaşabileceksiniz. Travel sistem bebek arabaları, baston, çift yönlü ve kabin tarzı bebek arabalarına göre daha uzun süre kullanılmaktadır. Taşıma kapasitesi ve dayanıklılığı bu anlamda ebeveynlere artı puan kazandırmaktadır. Travel sistem bebek arabası almadan önce nelere dikkat etmeliyiz? sorusunu lafı daha fazla uzatmadan yanıtlayalım.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Travel Sistem Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? sorusu, bu tip bebek arabası ile bebeğini büyütmek isteyen ebeveynler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Birinci çocuktan sonra da kullanılabilen bu bebek arabaları, günümüzde çok tercih edilmektedir. Madde-Madde Travel Sistem Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? sorusunu yanıtlayalım.

  • Kapanınca az yer kaplamalı

Travel sistem bebek arabaları, diğer tip bebek arabalarına göre daha büyüktür. Travel Sistem Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? sorusunda ilk sırada bu sorun yer almaktadır. Büyük bir hevesle satın alınan travel sistem bebek arabası, ilerleyen dönemlerde yer sorunu ile sizi karşı karşıya bırakacaktır. Sürekli gezen ve araç ile seyahat eden bir aileyseniz, travel sistem bebek arabası alırken az yer kaplayan modellere yönelmenizde fayda var.

  • Hafif olmalı

Travel sistem bebek arabası alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de, hafif olmasıdır. Bebeğin yaşının büyümesi ve kilosunun artmasıyla birlikte, bebek arabası ağırlığını daha çok hissettirecektir. Hafif travel sistem bebek arabaları, bu sorununuzu çözebilir.

  • Kumaşı çıkarılabilir ve yıkanabilir olsun

Travel Sistem Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? listemizin 3. sırasında yine önemli bir husus bulunmakta. Bebeğinizin sağlığı ve temizliği için, travel sistem bebek arabası alırken iç pedinin çıkarılabilir ve yıkanabilir olması lazım.

  • Tekerlekleri çıkarılabilsin

Yer sorununa ilk maddede değinmiştik. Travel Sistem Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? listemizin dördüncü sırasında, ebeveynlerin sık sık sorun yaşadığı tekerlek konusu var. Bebek arabasını aracınızın bagajına veya evinize koyarken daha az yer kaplaması için tekerleklerinin sökülebilir olması sizler için ekstra avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda büyük tekerlekli olması, çukurlarda ekstra avantaj sağlayacaktır.

  • Tekerlekleri sağlam olsun

Travel Sistem Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? sorusuna verilebilecek yanıtlardan biri de tekerleklerinin sağlam olması gerektiğidir. Travel sistem bebek arabaları, klasik bebek arabalarına göre daha kabadır. Dolayısıyla tekerleklerinin sağlam ve dolgu olması ekstra avantaj sağlayacaktır.

  • 5 noktalı emniyet kemer sistemi olsun

Bebeğinizin güvenliği için, travel sistem bebek arabalarında 5 noktalı emniyet kemer sistemi önemlidir. 5 farklı noktadan bağlantısı olan bu sistem, güvenliğini arttıracaktır.

  • Doğumdan itibaren kullanılabilir olsun

Travel sistem bebek arabaları, daha çok uzun süreli kullanımlar için uygundur. Dolayısıyla 1. çocuktan sonra 2 ve daha fazla çocuk düşünüyorsanız, doğumdan itibaren kullanılabilir olması avantaj sağlayacaktır.

  • Ayarlanabilir en az 3 pozisyon sırt dayanağı olsun

Travel Sistem Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? listemizin belki de en önemli maddelerinden biri olabilecek maddesi bu olabilir. Çünkü travel sistem bebek arabası, uzun ömürlüdür ve bebeğin yaşı büyüdükçe çeşitli pozisyonlarda kullanılması gerekmektedir.

  • Ebeveyn sürüş kolu ayarlanabilir olmalı

Bebeğin konforu kadar ebeveynin de konforu önemlidir. Travel sistem bebek arabası alırken, tutuş kolunun ayarlanabilir olması, büyük bir avantaj sahibi olmanıza yarayacaktır.

Yukarıdaki maddelerin yanı sıra travel sistem bebek arabalarında alt sepet de çok önemlidir. Ne kadar büyük olursa, o kadar eşya taşımada avantaj sağlar. Dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir diğeri de iç pedinin yumuşak olması gerekmektedir.

Travel Sistem Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? listemizin sonuna geldik. Sizin de öneri ve sorularınız var ise yorum yap bölümünden bize soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

2020 Travel sistem bebek arabası modelleri:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu