Yenidoğan 5 tarak tavsiyesi

20.11.2020
3.857
Yenidoğan 5 tarak tavsiyesi

Yenidoğan bebeği için en iyi ve en sağlıklı bebek tarağı arayan annelere, yenidoğan tarak tavsiyesi ve önerileri bebbek.net de.

Yenidoğan bebeklerde hangi tarak kullanılmalı?

Uzmanlar, yenidoğan bebekler için fırça tarak önermektedir. Bebeğin kafa derisini tahriş etmeyen doğal fırça taraklar, aynı zamanda bebeğin kafa yapısını korur.

Yenidoğan bebeklerde tarak seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Yenidoğan bebeğinizin ilk banyosu, ilk yaşı kadar özeldir. Yenidoğan bebekler için tarak seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler hususlar şöyledir;

  • Fırça tarak olması (önerilir)
  • Doğal olması
  • Zararlı kimyasal madde içermemesi
  • Kolay taranabilir olması
  • Yumuşak olması
Yenidoğan tarak tavsiyesi hangi marka ve ürünlerdir? 

Chicco Bebek Yumuşak Fırça Tarak Seti

İtalyan markası olan Chicco’nun kalitesi bilinmektedir. Anne ve bebek ürünleri üreticisi olan Chicco’nun yeni doğan bebekler için Fırça ve Tarak Seti bulunmaktadır. Tamamen doğal kıllar ile yapılan fırça tarağı, bebeğin kafasına zarar vermez ve kullandıkça masaj hissiyatı sağlar. Chicco yumuşak fırça tarak, yüksek teknoloji ile üretilmiştir ve bakteri üretmez. Aynı zamanda ürün iki farklı renk seçeneği ile satılmaktadır. Ortalama satış fiyatı: 45 TL’dir.

Chicco Bebek Yumuşak Fırça Tarak Seti kullananlar ve yorumları

chicco fırça tarak seti kullananlar ve yorumları

Nuk Kıl Fırça Tarak Seti

Günlük saç bakımı için de kullanılabilen Nuk kıl fırça tarak, yenidoğan bebeğinizin tarak ihtiyacını karşılamaktadır. Doğal ve yumuşak kıl kullanılan Nuk fırça tarakta, 3 farklı renk bulunmaktadır. Nuk kıl fırça tarak, kanserojen içermez. Ortalama satış fiyatı ise 35 TL civarıdır.

Nuk Kıl Fırça Tarak Seti kullananlar ve yorumları

nuk kıl fırça tarak seti kullananlar ve yorumları

baby plus Bebek Doğal Kıl Fırça Tarak Seti

ebebek markası olan baby plus, fırça ve tarak seti de üretmektedir. Doğal koyun yünü kullanılan baby plus kıl fırça tarak, polipropilenden (PP) üretilmiştir. Dişli tarak ise bebeğin saç derisini incitmeyen yumuşak PP den üretilmiştir. Satış fiyatı: 15 TL’dir.

baby plus Bebek Doğal Kıl Fırça Tarak Seti kullananlar ve yorumları

baby-plus-kil-firca-tarak-seti-kullananlar-yorumlari

Bebedor Doğal Kıl Fırça Tarak Seti

Bebek gereçleri üreticisi olan Bebedor’un Doğal Kıl Fırça tarağı, bebeğinizin kafa derisine ve saçlarına zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bebedor doğal kıl fırça tarak, BPA içermez. Rahat tarama yapılabilmesi için kolay kavrama sapı bulunmaktadır. Ortalama satış fiyatı 30 TL‘dir.

Bebedor Doğal Kıl Fırça Tarak Seti kullananlar ve yorumları

bebedor kıl fırça tarak seti kullananlar ve yorumları

Babyjem Doğal Kıl Fırça Tarak Seti

Babyjem doğal kıl fırça tarak, bebeğinizin saçlarını incitmeden ve kırmadan taramanıza yardımcı olur. Babyjem doğal fırça ve tarak, kanserojen madde içermez ve doğaldır. Kolay tarama için kullanılan malzemeler özenle seçilmiştir. Ortalama satış fiyatı ise: 20 TL’dir.

Babyjem Doğal Kıl Fırça Tarak Seti kullananlar ve yorumları

babyjem kıl fırça tarak seti kullananlar ve yorumları

Fırça taraklar neden dökülür sorusuna ise kısaca şöyle yanıt verelim; Fırça taraklar, doğal olmalarından ötürü herhangi yapıcı madde bulundurmaz ve dökülmesi normaldir. Aynı zamanda taraklar oyuncak değildir. Bebeklerin ve çocukların ulaşamayacağı yerlere koyunuz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. İsa Demir dedi ki:

    Yazıyı okuduktan sonra chicco fırça tarak almaya karar verdim.